ul. Radzymińska 163, 03-576 Warszawa
+48 513 059 721

Główna » Mowa pogrzebowa

Mowa pogrzebowa

Wspomnienie Zmarłego podczas pogrzebu pozwala przybliżyć jego sylwetkę wszystkim zebranym na uroczystości pogrzebowej. Podsumowuje dokonania, zalety, historię życia. Mowa pogrzebowa przedstawi zmarłego tak, jak go widzieli i widzą nadal jemu współcześnie żyjący.

Mowa pogrzebowa – przedstawienie sylwetki zmarłego, podziękowanie i pożegnanie

Mowa pogrzebowa to hołd i podsumowanie życia zmarłego. Na pogrzebie wygłasza ją reprezentant rodziny lub osoba wyznaczona – na przykład ksiądz, który ma doświadczenie w wystąpieniach publicznych. Rodzinie zarówno wygłoszenie, jak i przygotowanie takiego pożegnania przychodzi często z trudnością. Ból spowodowany stratą, a także żałoba i żal stają się przeszkodami przed publicznym wystąpieniem przed żałobnikami.

Dlatego Dom Pogrzebowy Elizjum wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodzinom zmarłych oferując przygotowanie mowy pogrzebowej. Tworzymy ją na podstawie dostępnych wzorów lub piszemy indywidualny tekst pożegnalny. Mowa pogrzebowa, nakreślona na podstawie dostępnych materiałów, jest sztampowa i nie uwzględnia charakterystycznych dla Zmarłego elementów. Z kolei treść stworzona indywidualnie zawiera elementy przygotowane wyłącznie z myślą o Zmarłym, jego dokonaniach i cechach osobowych.

Mowa pogrzebowa – przedstawienie sylwetki zmarłego, podziękowanie i pożegnanie

Pogrzeby mają to do siebie, że przebiegają zgodnie z ustalonych ceremoniałem, dlatego wszystkie wyglądają podobnie. Indywidualnie skomponowana mowa pogrzebowa sprawi, że uroczystość na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy będą wspominać dokonania Zmarłego, jego osobę, cechy charakteru czy to, co uczynił dla innych. W ten sposób na dłużej pozostanie w pamięci wielu osób, którzy być może poznają inne, chwalebne wycinki z jego życiorysu. Taki element uroczystości pozostanie w ich pamięci z pewnością dłużej, niż wiązanki i kwiaty, które szybko zwiędną.

W trakcie przygotowywania przemówienia, dla zbudowania podniosłego nastroju, posługujemy się także odpowiednimi cytatami lub poezją, która w sposób trafny przedstawi okoliczności z życia Zmarłego.

Jesteśmy przekonani, że przygotowana przez nas mowa pogrzebowa sprawi, że żałobnicy zrozumieją Państwa poczucie straty, żal i cierpienie związane z odejściem Osoby Bliskiej. Mamy także pewność, że pomoże ona przybliżyć jeszcze raz sylwetkę Zmarłego oraz godnie pożegnać Go podczas ostatniej drogi życia.

Call Now Button24H 513 059 721