ul. Radzymińska 163, 03-576 Warszawa
+48 513 059 721

Główna » Kwiaty na pogrzeb

Kwiaty na pogrzeb

Kwiaty to powszechny w naszej kulturze symboliczny gest pożegnania. Są sposobem na oddanie czci Zmarłemu i pomagają stworzyć podniosły nastrój podczas uroczystości pogrzebowych. Składane są zarówno przez osoby najbliższe, jak i przyjaciół czy znajomych. Mogą być ostatnim podziękowaniem za wspólną podróż przez życie.

Wieńce, wiązanki, stroiki urnowe, stroiki na trumnę

W Elizjum proponujemy Państwu zarówno wieńce pogrzebowe, jak i wiązanki czy stroiki na urnę bądź trumnę, a także bukiety okolicznościowe. Wszystkie kompozycje kwiatowe tworzymy na podstawie oczekiwań Klientów. Dla ułatwienia proponujemy skorzystanie z naszego katalogu kwiatów pogrzebowych, który reprezentuje różnorodne kompozycje z wykorzystaniem bogatej różnorodności kwiatów, dodatków i wypełnień.

Wieńce pogrzebowe to jedna z najbardziej popularnych kompozycji kwiatowych przeznaczonych na pogrzeb. W kwiaciarni przy naszym domu pogrzebowym tworzymy wieńce wykonane na floretach lub podkładach z gałązek pochodzących z drzew iglastych. Wieńce pogrzebowe zazwyczaj wyposażone są w szarfy, na których nasi pracownicy wypisują słowa ostatniego pożegnania. Wieńce przeznaczone na pogrzeb wręczane są przez najbliższą rodzinę. Będą także doskonałym rozwiązaniem dla grupy osób – np. przedstawicieli zakładu, w którym pracował Zmarły czy grupy bliskich znajomych.

Inną, nie mniej popularną formą są wiązanki pogrzebowe. Wykonane są one zazwyczaj z samych kwiatów i urozmaicone różnorodnymi dodatkami. Ten rodzaj kwiatowego pożegnania wybierają zazwyczaj przyjaciele i dalsza rodzina. Także wiązanki zazwyczaj wyposażone są w szarfę zawierającą słowa ostatniego pożegnania.
Dalszym znajomym proponujemy bukiety pogrzebowe, które będą doskonałą formą podziękowania i pożegnania dla osób dość luźno związanych ze Zmarłym, ale chcących go godnie pożegnać podczas ostatniej drogi. Kwiaty takie można zamówić na dzień przed pogrzebem i odebrać przed samą uroczystością.

Kwiaty na pogrzeb

W zakresie barw najpopularniejsze w kwiatowych kompozycjach pogrzebowych są biel i krem, które symbolizują czystość i niewinność. Stosuje się również czerwień, niebieski – kolory uosabiające wieczność i miłość oraz fiolet – jednoznacznie kojarzący się z żałobą.

Co do rodzajów kwiatów przeznaczonych na wieńce, wiązanki i stroiki pogrzebowe przeważnie stosuje się takie, które są trwałe i długo pozostaną piękne. Doskonale w pogrzebowych kompozycjach kwiatowych sprawdzają się goździki oraz storczyki, a także eustoma, anturium i gerbery. Popularne są również mieczyki oraz lilie. Z powodzeniem stosuje się również róże.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą kwiatów pogrzebowych. W prezentowanych katalogach znajdą Państwo wieńce i wiązanki pogrzebowe oraz stroiki urnowe i stroiki na trumnę przygotowane z różnorodnych kwiatów i roślin. Wszystkie kompozycje mogą Państwo zamawiać wcześniej, a nasz Zakład Pogrzebowy dostarczy je na miejsce uroczystości pogrzebowej.

Call Now Button24H 513 059 721