ul. Radzymińska 163, 03-576 Warszawa
+48 513 059 721

Główna » Transport ciała międzynarodowy

Transport ciała międzynarodowy

Śmierć Bliskiego zawsze oznacza żal i dojmujący ból, które przeplatają się z obowiązkami w zakresie organizacji ceremonii pogrzebowej. Dotrzymanie wszystkich powinności jest trudne w okresie żałoby – szczególnie, kiedy wiąże się to z koniecznością przywiezienia z zagranicy zwłok Osoby Bliskiej.

Profesjonalny przewóz ciał

Dom Pogrzebowy Elizjum w Warszawie świadczy usługi międzynarodowego transportu zwłok. Nasz zespół doświadczonych i kompetentnych pracowników profesjonalnie i kompleksowo podchodzi do problemu przywiezienia do Polski ciała osoby zmarłej za granicą. W zakresie transportu zmarłych jesteśmy dostępni dla Klientów przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
Organizujemy przewóz ciał drogą morską, lądową i powietrzną z krajów całego świata – także tych egzotycznych i znajdujących się na innych kontynentach. Ponadto, jeśli śmierć nastąpiła w kraju o tropikalnym klimacie, zatroszczymy się o wykonanie zabiegu balsamacji, która w niektórych przypadkach może umożliwić nawet pożegnanie się ze Zmarłym już w Polsce.
Najpowszechniejszą formą transportu ciał z zagranicy jest przewóz odpowiednio przygotowanym samochodem. Dysponujemy karawanami wyposażonymi w chłodnie, dzięki czemu gwarantujemy dostarczenie Ciała w możliwie najlepszym stanie, co łagodzi ból straty i traumę związaną ze śmiercią Bliskiego. Posiadane przez nas samochody spełniają wszystkie wymogi sanitarne i higieniczne.

Dom Pogrzebowy Elizjum w Warszawie świadczy usługi międzynarodowego transportu zwłok

Profesjonalna pomoc w załatwieniu formalności

Zawsze mogą Państwo liczyć na nasze merytoryczne i fachowe wsparcie. Przewiezienie ciała z zagranicy jest procesem skomplikowanym pod względem formalnym, dlatego wraz ze zleceniem usługi dotrzymamy wszelkich formalności i obowiązków wynikających z transportu ciała na dużych odległościach. W ramach usługi:

  • pozyskamy zezwolenia z polskich urzędów,
  • postaramy się o wyrobienie zagranicznych dokumentów,
  • wystąpimy o konsularne przepustki dla ciał i prochów,
  • wykonamy tłumaczenia aktów zgonu i innych dokumentów,
  • przeprowadzimy odprawy graniczne w zakresie celnym i sanitarnym.

Naszym atutem jest codzienna dbałość o wysoki standard świadczonych usług. Pracując w branży funeralnej codziennie stykamy się z żałobą i cierpieniem ludzi opuszczonych przez najbliższych. Wiemy i rozumiemy, jak traumatyczne mogą być smutek i żal wynikające z dojmującej straty, dlatego do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Staramy się zapewnić Klientom życzliwą i pomocną usługę, która zdejmie z nich ciężar konieczności organizowania trudnych, z formalnego punktu widzenia, spraw pogrzebowych i transportu zwłok także z zagranicy.

Jakie są ceny międzynarodowego transportu zwłok?

Nie jest możliwe wskazanie jednej konkretnej ceny dla tej usługi. Wszystko zależy od kraju, w którym doszło do śmieci, okoliczności zgonu i innych czynników. Koszt możemy oszacować dopiero znając konkretną sytuację. Zapewniamy jednak, że Elizjum oferuje uczciwe warunki współpracy. Mogą Państwo liczyć na rozsądne, adekwatne do realnych kosztów stawki.

Więcej informacji udzielimy telefonicznie lub podczas spotkania w naszej siedzibie w Warszawie.

Call Now Button24H 513 059 721