ul. Radzymińska 163, 03-576 Warszawa
+48 513 059 721

Główna » Pogrzeb z kremacją ( pogrzeb urnowy)

Pogrzeb z kremacją

Kremacja to coraz powszechniejszy sposób pochówku w Polsce.

Ten rodzaj pożegnania wybierają bliscy Zmarłych niezależnie od wiary, pochodzenia czy poglądów. Dopuszcza go także Kościół Katolicki, dzięki czemu pogrzeb w obrządku katolickim może polegać także na pochowaniu zwłok spopielonych w procesie kremacji.

Dom Pogrzebowy Elizjum, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bliskich Zmarłych, przeprowadza pogrzeby w ramach pochówku urnowego. Naszym pracownikom można zaufać – wszelkie prowadzone czynności przeprowadzimy w sposób godny, honorując powagę Zmarłego i odnosząc się do jego doczesnych szczątków w należytym szacunkiem.

Jak przebiega proces kremacji?

Każdorazowo, przed kremacją Ciało Zmarłego jest przygotowywane do pogrzebu, podobnie, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego pochówku. Jeżeli taka jest wola najbliższych, Ciało może być wystawione w kaplicy, dzięki czemu najbliżsi, przyjaciele i znajomi będą mogli po raz ostatni pożegnać się ze Zmarłym. Następnie ciało wprowadzane jest do komory w krematorium – w ceremoniale mogą uczestniczyć najbliżsi.

Spalenie zwłok w krematorium przeprowadzane jest w temperaturze 1200oC i trwa przez ok. 2 godziny. Kończy się aktem umieszczenia popiołów w urnie.

Ważną informacją dla katolików jest, że przed kremacją można przeprowadzić tradycyjne pożegnanie Zmarłego w obecności księdza. Sama ceremonia pogrzebu natomiast może być spełniona w dowolnym, wybranym przez rodzinę, obrządku – zarówno katolickim, świeckim, jak i w każdej innej religii.

Przygotowanie zmarłego do kremacji

W przypadku kremacji zwłok trumna, w której spocznie Zmarły, musi pochodzić z ekologicznego materiału i być w całości wykonana z materiału palnego. W naszym zakładzie pogrzebowym znajdą Państwo trumny drewniane i tekturowe przeznaczone do kremacji zwłok. Na miejscu proponujemy także szeroki wybór urn drewnianych, szklanych, metalowych, kamiennych, kompozytowych czy mosiężnych.

Zajmujemy się także w Państwa imieniu przygotowaniem Ciała Zmarłego. Mogą Państwo mieć pewność, że potraktujemy Ciało Bliskiej Osoby w sposób godny i honorowy. Do kremacji Zmarły odziany jest we własne ubranie lub w specjalny całun kremacyjny, który można nabyć bezpośrednio w naszej firmie.

Osobom najbliższym proponujemy również stworzenie relikwiarza – np. medalika czy miniaturowej urny, w którym będzie znajdowała się niewielka ilość prochów zmarłego. Relikwiarz może być wyjątkową pamiątką po zmarłym.

Dom Pogrzebowy Elizjum
pomagamy w organizacji pogrzebów urnowych

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz powaga, z jaką podchodzimy do spraw związanych z ostatnim pożegnaniem zmarłych, gwarantują pełen profesjonalizm w zakresie organizacji pogrzebów. W tych trudnych chwilach mogą Państwo scedować na nas kompleksową organizację pogrzebu urnowego tak, aby wraz z rodziną i najbliższymi oddać się ostatniemu pożegnaniu Zmarłego.

W związku z organizacją kremacji zwłok i pogrzebu mogą Państwo zlecić nam:

  • transport Ciała do chłodni,
  • przechowanie Zwłok zmarłego,
  • przygotowanie Zmarłego do ostatniej drogi,
  • przeprowadzenie kremacji Ciała,
  • umieszczenie popiołów Zmarłego w wybranej urnie,
  • przeprowadzenie pochówku w wybranym miejscu.

W naszym Domu Pogrzebowym na miejscu wybiorą Państwo odpowiednią trumnę do kremacji, urnę, kwiaty i tabliczki. W tym trudnym okresie służymy także radą i pomocą w zakresie realizacji formalności pogrzebowych.

Call Now Button24H 513 059 721