ul. Radzymińska 163, 03-576 Warszawa
+48 513 059 721

Główna » Oprawa muzyczna

Organy

Instrumentem muzycznym, kojarzącym się z ceremoniałem mszy świętej, są bez wątpienia organy. Ich ciepły, wrażliwy dźwięk przywołuje spokój tradycyjnych obrzędów. Organy w wersji przenośnej sprawdzają się również jako instrument tworzący oprawę muzyczną pogrzebu. Połączone z ciepłym głosem organisty kreują łagodzącą ból i cierpienie aurę, która pomaga przejść przez trudy ostatniego pożegnania z Bliską Osobą.

Skrzypce

Skrzypce to instrument, który doskonale wpasowuje się w atmosferę pogrzebu. Melancholijne dźwięki poruszają wrażliwą stronę ludzkiej natury. Piękne, rzewne tony, delikatna linia melodyczna i profesjonalny dobór utworów sprawiają, że skrzypce są instrumentem często wybieranym do oprawy muzycznej pogrzebów. Bogaty wybór utworów klasyków muzyki poważnej pozwala na efektowną i zarazem wzruszającą oprawę ostatniej drogi Zmarłego.

Trąbka i flugelhton

Trąbka to instrument kojarzony z trąbami anielskimi wzywającymi anioły i dusze zmarłych do Boga. Ta symbolika wykorzystywana jest w kulturze europejskiej i na trwałe weszła do kanonu tradycji związanej z ostatnim pożegnaniem. Trąbka jako instrument muzyczny towarzyszy pogrzebom przedstawicieli służb mundurowych. Oprawa muzyczna z jej wykorzystaniem jest także powszechnie stosowana w przypadku uroczystości pogrzebowych osób cywilnych.

Aria Na Strunie G J.S. Bach

Albinoni: Adagio In G Minor

Bach Jesu Joy Of Mans Desiring

Giulio Cacccini vel Władimir Wawiłow Ave Maria Flugelhorn

Ch. Gounod J S. Bach Ave Maria

Śpiew

W naszej ofercie znajdą Państwo także muzykę wokalną śpiewaną przez profesjonalnych muzyków. Ciepłe tony muzyki korzystającej z bogatych zasobów muzyki kościelnej, czy utwory nawiązujące do tematyki pożegnania i śmierci będą wspaniałym zwieńczeniem ceremonii pogrzebowej.

Oprawa muzyczna

Pogrzeb to szczególna uroczystość, która swą powagą potęguje żal i ból rodziny Zmarłego. Cisza panująca podczas pochówku jeszcze bardziej podkreśla brak Bliskiej Osoby i jej odejście na zawsze.
Przygnębiające milczenie, trudne do udźwignięcia dla najbliższych i zgromadzonych, można wypełnić okolicznościową muzyką, która dodatkowo wprowadzi bardzo podniosły nastrój, podniesie prestiż uroczystości i jednocześnie będzie łagodnie koić ból pogrążonej w nim rodziny.

Elizjum pomoże zorganizować oprawę muzyczną

Proponujemy Państwu profesjonalną oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowej. Płynącą z serca muzykę docenią w trudnych chwilach wszyscy zgromadzeni. W naszej ofercie skorzystać można z aranżacji muzycznych wykonanych na organach, trąbce, skrzypcach. Wspaniałą atmosferę zadumy wprowadza także śpiew, który rozprasza żal i pozwala skupić się na pięknej, choć melancholijnej melodii. Proponujemy oprawę muzyczną pogrzebów wykonaną wyłącznie przez profesjonalistów, którzy zadbają o odpowiedni repertuar utworów dostosowanych do okoliczności pogrzebu.

Oprawa muzyczna stosowana może być zarówno w kaplicy pogrzebowej, na głównej uroczystości (także w kościele), jak i  w przypadku ostatniej stacji pochówku – na cmentarzu, gdzie dochodzi do pogrzebania zmarłego. Wypełnia niezręczną i powodującą ból ciszę w trakcie opuszczania trumny do grobu. Łagodne dźwięki pozwalają rodzinie ukoić żal i zmniejszają cierpienie spowodowane utratą Bliskiej Osoby. Zapewniamy zarówno wysoką jakość artystyczną muzyki, jak i niezbędne nagłośnienie, szczególnie potrzebne na cmentarzu.

Call Now Button24H 513 059 721