ul. Radzymińska 163, 03-576 Warszawa
+48 513 059 721

Główna » Tabliczki aluminiowe

Tabliczki aluminiowe

  • Duża 90 zł
  • urnowa 40 zł
  • średnia – 60 zł
  • na 2 nazwiska lub więcej – 120 zł

Zwyczajem stało się, że osoby zmarłe do czasu pogrzebu przewożone są do specjalnych chłodni, które gwarantują utrzymanie ciała w nienagannym stanie przez dłuższy czas. Osoby, które zmarły w domu rodzinnym, domu opieki czy szpitalu przewożone są zazwyczaj do chłodni, gdzie oczekują na pogrzeb. W tym miejscu ciała są przygotowywane do ceremonii pogrzebowej w sposób umożliwiający godne pożegnanie się ze zmarłym rodziny, przyjaciół i znajomych.

Tabliczki na grób to element umieszczany w końcowej fazie pogrzebu na grobie zmarłego. Zawierają one imię i nazwisko osoby, która odeszła oraz daty urodzin i śmierci. Pomagają odnaleźć mogiłę wszystkim, którzy pragną złożyć należny hołd Zmarłemu, wspominać Go lub opłakiwać Jego śmierć. Wykonane są z odpornego na warunki atmosferyczne aluminium. Wzornictwo swoją powagą jest dostosowane do okoliczności i przeznaczenia. W przypadku osób wierzących tabliczki aluminiowe umieszczane są na krzyżach wbitych w mogiłę.

Zachęcamy do zapoznania się i wyboru dostępnych w naszej ofercie aluminiowych tabliczek na grób.

Aluminiowe tabliczki na grób

Tabliczki urnowe

Obrazki pamiątkowe

Obrazki pamiątkowe to specjalnego rodzaju informacja wielkości dowodu osobistego, która na awersie zawiera na przykład święty wizerunek a na drugiej stronie – imię i nazwisko zmarłego, notyfikację na temat pochówku, datę zgonu, numer kwatery grobu oraz modlitwę lub wiersz do wyboru. Obrazki te spełniają ważną rolę bowiem mówią nam przede wszystkim o tym, kiedy odbył się pogrzeb oraz gdzie spoczywa ciało bądź prochy zmarłego po uroczystości pożegnalnej. Do wyboru są m.in. obrazki katolickie, prawosławne oraz świeckie – bez wizerunku świętych.

W naszym zakładzie pogrzebowym Elizjum są one bezpłatne i drukowane w ilości sztuk 10 i jej wielokrotności. Obrazki może rozdawać najbliższa rodzina podczas składania kondolencji, można poprosić o to również kogoś z rodziny lub pracowników zakładu pogrzebowego Elizjum. Taki rodzaj upamiętnienia to nie tylko część naszej tradycji, to również symbol, zwłaszcza gdy jakiś czas po pogrzebie znajdziemy obrazek, na przykład w książeczce do nabożeństwa, czy portfelu możemy wspomnieć bliską nam osobę i zmówić modlitwę za jej duszę. Może dzięki takiej formie wspomnienia, zastanowimy się czasem nad własnym życiem i codzienną gonitwą…
Poza tym mamy pewność, że wszyscy uczestnicy pogrzebu, którzy takie obrazki otrzymali, bez problemu odnajdą grób do którego pochowano osobę zmarłą lub jej prochy.

Call Now Button24H 513 059 721